STEAM MARGUTIS  (2023-04-06)

STEAM MARGUTIS

Lauksargių skyriaus visi priešmokyklinės grupės vaikučiai dalyvavo rajoniniame kūrybinių darbų konkurse – parodoje ,,STEAM Velykinis kiaušinis“. Bendrą kūrybinį darbą pavadinome „STEAM margutis“, kadangi jis - netradicinis. Beveik dvi savaites buvo organizuojamos įvairios STEAM veiklos. Nemažai dėmesio skyrėme gamtos tyrinėjimui. Vaikučiai, veikdami gamtoje,  stebėjo ir tyrinėjo augalus,   vabzdžius, paukštelius, jų elgseną, pavasario požymius, rinko gamtinę medžiagą,  skirtą bendram    margučiui,  sužinojo, kad paukščių kiaušiniai yra skirtingų dydžių, spalvų, margumo bei puoselėdami šv. Velykų  tradicijas domėjosi ir aiškinosi, kokie augalai ar  jų dalys buvo ir yra naudojami kiaušinių dažymui.

Naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis ir kitais šaltiniais, susipažino su margučių marginimo būdais, ankstesniais ir dabartiniais, raštais, priemonėmis, įrankiais   (  internetinė medžiaga, knygos, fotografijos, pedagogės atsinešti margučiai ) bei, pritaikydami sužinotą  informaciją, patys išmargino/papuošė po keletą kiaušinukų ( pagal savo amžiaus grupės gebėjimus ir galimybes, turimą laiką ), fotografavo. Pakako meninių veiklų ( margučius  piešė ir naudodamiesi kompiuterinių programų įrankiais ), nepamiršome ir matematikos.

Labai daug dėmesio skyrėme inžineriniams sprendimams įgyvendinti. Vaikai projektavo, konstravo,  margino, gamino judančius velykinius kiškučius, viščiukus, vištas,  ančiukus, paukščius bei plasnojančius ir skraidančius drugelius. Parodos lankytojams,  susipažinimui ir darbų  judėjimo galimybių išbandymui, atskirame kibirėlyje, pateikėme po vieną darbelį, pavyzdį tų, kurie eksponuojami bendrame margutyje. STEAM atviros prieigos centro projektų koordinatorė Vilma Vaičekauskienė pasidžiaugė, kad minėto centro svečiai, ypač pirmokėliai, labai domėjosi ir „išbandė“ mūsų judančius velykinius personažus. Džiugu, kad ugdytinių  kūrybiniams darbeliams buvo skirta tiek daug lankytojų dėmesio.

Balandžio 5 d., priešmokyklinės grupės 2-3 vaikučiai ( atstovai ), buvo pakviesti į STEAM atviros prieigos centro organizuojamą kūrybinių darbų konkurso – parodos ,,STEAM Velykinis kiaušinis“ pristatymo ir apdovanojimų renginį. PUG vaikučiams – papildomos atostogos, bet, kaip visuomet,  į pagalbą atskubėjo šeimos ir mūsų grupės atstovai atvyko bei, kartu su tėveliais, sėkmingai dalyvavo minėtame renginyje ir džiaugėsi  dovanomis, diplomais bei Tauragės krašto muziejaus Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro edukacinėmis veiklomis. Visi šauniai praleidome laiką, gavome dovanų,  namo parsinešėme po margutį, pačių išmargintą ir įvairiomis spalvomis nudažytą.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už VISKĄ.

Fotografijose ir vaizdo įrašuose – aprašytų veiklų įamžintos akimirkos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Lauksargių skyriuje  Vida Juščienė

Daugiau nuotraukų čia: https://photos.app.goo.gl/dt5BXatpyyZcd2LL9