Kūrybinis projektas - konkursas „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ kartu su IGNITIS projektu #Energ (2023-06-14)

Kūrybinis projektas - konkursas „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ kartu su IGNITIS projektu #EnergySmartSTART

Birželio 13 d. Bendruomenių namuose vyko Tauragės rajono mokinių kūrybinių darbų projekto - konkurso „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ baigiamasis renginys ir laureatų apdovanojimai. Šis renginys susijungė su IGNITIS grupės įgyvendinamo #EnergySmart START projekto veiklų apibendrinimu.

Renginio dalyviai stebėjo  konkurso darbų pristatymus, nugalėtojų apdovanojimus, klausėsi šaunių asmenybių - Mariaus Čepulio ir Free Finga pranešimų, galėjo dalyvauti eko dirbtuvėse bei susipažinti su pirmosios nacionalinės reikšmės energetinio efektyvumo švietimo programos pilotinio projekto apžvalga.

Visus renginio dalyvius sveikino Tauragės r. savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla pirmųjų klasių mokiniai, kurie atliko dainą, skirtą “Žaliai” Tauragei (dainos žodžių autorė pirmokų mokytoja V.Vaišvilaitė).

Projekto - konkurso laureatai buvo išrinkti dviejose amžiaus grupėse. Pradinių klasių mokinių grupėje laureatais  tapo  Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla Lauksargių skyriaus pradinių klasių mokiniai su mokytojomis R.Paulikaitiene ir R.Kaminskaite, pristatę projektą „Pažinimo sodas“. Papildomus apdovanojimus pelnė dar du projektai. Specialus vertinimo komisijos apdovanojimas ir įvertinimas teko Kamilei Kuraitei iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos 8b klasės, mokytoja L.Baliutavičienė. Šį apdovanojimą įsteigė Tauragės profesinio rengimo centras. Papildomas IGNITIS grupės apdovanojimas už projektą „GG poilsio oazė“ skirtas Ievai Sokolovai ir Faustai Kaveckaitei iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos 7a klasės, mokytoja L.Austrevičienė.

Rajono mokinių kūrybinių darbų projektą – konkursą „Žalias ir tvarus gimtasis miestas“ organizavo Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centras ir STEAM Tauragė, bendradarbiaudamas su Tauragės r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi.

Projekto tikslas - sukurti tvarų ir patrauklų mokymosi ir edukaciniams, rekreaciniams ar kultūriniams tikslams pritaikytos vietos modelį Tauragės mieste.

Projekte dalyvavo ir savo idėjas miesto ir rajono aplinkos keitimu ir gražinimu, pristatė mokiniai iš Tauragės ,,Šaltinio" progimnazija, Žygaičių Gimnazija, Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla ir šios mokyklos Lauksargių skyrius.

Projektui - konkursui buvo pateikta 19 darbų, iš mūsų mokyklos – 7 darbai.

Džiaugiamės šauniomis idėjomis Tauragei ir linkime, kad jaunosios kartos atstovų pateikti projektai turėtų galimybę būti įgyvendintais, dėkojame mokytojoms, padėjusioms mokinimas paruošti kūrybinius darbus.

Tikime tuo, ką rašė prozininkė Vanda Juknaitė: ,,Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus darbus pamažu keičia pasaulio veidą“.

Daugiau nuotraukų čia: https://photos.app.goo.gl/V7Qx57oAAjMWUvBu5